Cześć! Niestety 2 tygodnie temu nie dodałam żadnego przepisu, ponieważ opracowywanie dla Was nowego, sezonowego jadłospisu letniego, pochłonęło mnie zupełnie. Ale dzisiaj, w ramach #kulinarnypiątek, przychodzę do Was z czymś specjalnym. Sezon na szparagi nieubłaganie dobiega końca, dlatego trzeba go godnie uczcić. W dzisiejszym przepisie znajdzie się również nowy produkt – tofu marynowane tymiankiem! Ogólnie jestem fanką tofu i tempehu, dlatego musiałam spróbować tej wersji marynaty. Jest PRZE PY SZNE! Oprócz smaku, jego ogromna zaletą jest brak konieczności doprawiania, podsmażania, grillowania itp., więc świetnie nadaje się do ekspresowych dań! W maju opublikowałam dla Was wpis, dotyczący kolejnego keto superfood, czyli szparagów. Ze względu na Wasze coraz większe zainteresowanie dietą Low Carb (niskowęglowodanową), opracowałam dla Was nieco inny przepis, ale oczywiście stosunkowo łatwo, możecie przekształcić ten posiłek na wersję ketogeniczną (patrz: wskazówki). Osobiście uważam, że nie ma jednego, idealnego sposobu żywienia dla każdego człowieka. Każdy z nas jest inny, przez co nasz organizm ma indywidualne potrzeby. Wiem, że wiele z Was wyśmienicie się czuje na diecie ketogenicznej – i świetnie! Dieta ma być dopasowana do nas, a nie my do diety. Jednak niektórzy nie chcą, nie potrafią lub nie mogą zrezygnować z pewnych produktów węglowodanowych. To też jest OK! Tak jak pisałam wyżej – dieta ma być dopasowana do nas i do naszych potrzeb, nie może być uciążliwa, a co gorsza odbierana przez nas jako kara… Stąd też dzisiaj dzielę się z Wami nieco innym, niż do tej pory przepisem. Składniki: Pamiętaj, że możesz obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne, przy użyciu bezpłatnego kalkulatora dostępnego na stronie. Co 2 tygodnie w sekcji “przepisy” na blogu, pojawiają się nowe propozycje kulinarne. Więc śledź nas uważnie! A po bardziej dopasowane do Waszych potrzeb dania, zerknijcie do sekcji “gotowe diety“. Jeżeli jednak potrzebujesz indywidualnej współpracy, to zapraszamy serdecznie! Wspólnie znajdziemy, najlepszy dla Ciebie sposób żywienia."Najlepsze KETO produkty w Twojej kuchni"
Zapisz się do newslettera i odbierz darmowe nagranie webinaru.
Orientalny makaron ryżowy ze szparagami
Sposób przygotowania makaronu ze szparagami
Makroskładniki
MAKROSKŁANIK CAŁOŚĆ KETO Kilokalorie [kcal] 468,0 509,0 Białka [g] 20,6 20,6 Tłuszcze [g] 27,6 47,5 Węglowodany przyswajalne [g] 42,7 12,3 Błonnik pokarmowy [g] 16,0 15,0 Wskazówki
Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij lub wyślij znajomemu:
Autor artykułu:
Karolina Dobrowolska-Zrałka
Masz pytania? Zostaw je w komentarzu,
otrzymasz powiadomienie o odpowiedzi:
Bezpłatna Wstępna Konsultacja
Kto skorzysta z konsultacji i czego można się spodziewać?
Chcesz wejść w ketozę i masz generalne pytania?
Chcesz ustalić szczegóły indywidualnego prowadzenia ketozy?
Aby umówić się na konsultację kliknij w przycisk poniżej, wybierz dogodną datę i godzinę oraz wypełnij wymagane informacje w formularzu.
- © KetoCentrum.com Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Zapisz się i otrzymaj Keto Paczkę Prezentów
Zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz za darmo paczkę KETO prezentów: 2 wykłady online oraz 2 e-booki!
To już naprawdę ostatnia szansa!
✅ Darmowa dostawa od 150 zł*
🔥 -10% powyżej 470 zł, Olej MCT -20% (łączy się z przecenami)
☕ Kawa – ostatni raz w tej cenie!
* Obowiązuje dla dostaw na terenie Polski
Bartosz Czekała
Ekspert ds. zapamiętywania. Certyfikowany doradca dietetyczny, trener personalny oraz trycholog kosmetyczny. Poliglota ze znajomością 8 języków obcych. Uczy lekarzy różnych specjalizacji, jak skutecznie przyswajać informacje.
Konsultacje dietetyczno-medyczne są wycinkiem jego działalności. To zdecydowanie jedna z dziedzin, gdzie człowiek jest tak skuteczny, jak jego zdolność logicznego myślenia, przyswojenia olbrzymiej ilości informacji i ich analizy.
“Medycyna jest spójną całością. Praktycznie wszystkie jej gałęzie wzajemnie się przeplatają oraz na siebie wpływają. Tylko w ten sposób można często dostrzec rzeczy, które są ignorowane podczas rutynowych wizyt lekarskich.”
Dominik Makowski
Twórca internetowy, człowiek kwestionujący “główny nurt” w drodze po prawdę.
Planner finansowy – tworzący rozwiązania na osobiste czarne łabędzie.
Pasjonat rewildingu, zimna, stoicyzmu.
Twórca projektu @okohorusa, gdzie dzieli się własnym spojrzeniem na rzeczywistość.
Autor bloga zimnerzeczy.pl.
Sebastian Kilichowski
Ekspert w temacie rytmu dobowego i wpływu światła na zdrowie. Twórca pierwszych w Polsce okularów blokujących światło niebieskie EyeShield. Od 6 lat pomaga ludziom poprawić zdrowie i lepiej spać. Analityczny sposób myślenia pozwala mu spojrzeć na problem wielopoziomowo, ujawniając zupełnie nowe perspektywy. Przeciwnik schematów i szukania jedynie-słusznej-drogi. Zwolennik personalizacji i dobierania strategii w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Uważa, że nie ma rzeczy z zasady najlepszych, zawsze powinien istnieć kontekst.
Olga Grech
Terapeutka żywieniowa, edukatorka zdrowia. Pasjonatka medycyny mitochondrialnej oraz mądrej i jakościowej suplementacji. Aktywnie od ponad 5 lat prowadzi pacjentów z rozległymi problemami zdrowotnymi. Prowadzi także szkolenia oraz każdego dnia edukuje innych za pomocą mediów społecznościowych.
Jest również autorką unikalnych receptur suplementów wspierających mitochondria oraz propagatorem wiedzy na temat skutków ubocznych szczepień dzieci. Moją misją jest budzenie w ludziach siły do wzięcia odpowiedzialności za własne życie, codzienne wybory i ich konsekwencje. Jej hasło przewodnie to: Żyjmy w pełni świadomie!
Jakub Mauricz
Jakub Mauricz to wybitna postać w świecie dietetyki, łączący w sobie pasję, wiedzę i nieprzeciętne doświadczenie. Jego kariera zawodowa i życiowa misja to odzwierciedlenie głębokiego zaangażowania w promowanie zdrowego stylu życia, zarówno wśród profesjonalnych sportowców, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją drogę do lepszego zdrowia.
Jakub Mauricz to nie tylko ekspert od dietetyki, ale także inspirator i edukator, którego misją jest promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Przekonuje, że odpowiednie żywienie może być zarówno lekarstwem, jak i trucizną, podkreślając znaczenie świadomego wyboru w codziennej diecie. Jego podejście opiera się na przekonaniu, że wiedza, systematyczność i determinacja to klucze do sukcesu zarówno w dbaniu o zdrowie, jak i w każdym innym aspekcie życia.
Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, otwartości i charyzmie, Jakub stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych specjalistów w dziedzinie dietetyki w Polsce, inspirując tysiące osób do zmian na lepsze w ich życiu.
Założyciel Poradni Dietetycznej BeWell i marki suplementów He, skierowanej do mężczyzn.
Prof. Grażyna Cichosz
Prof. dr hab. Grażyna Cichosz wiele lat spędziła na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Katedrze Mleczarstwa i Zarządzania Jakością.
Autorka i współautorka wielu niezwykle wartościowych prac naukowych w temacie zdrowego stylu życia i zdrowia człowieka.
Nazywana “Rycerką masła”. Od lat głosi hasło, że najzdrowsze jest masło, a margaryna i oleje roślinne są “fe”.
Po serii wywiadów internauci pokochali ją za odwagę i bezkompromisowe podejście do prawdy o zdrowiu.
Mateusz Ostręga
Założyciel pierwszego w Polsce Centrum Dietetycznego skupiającego się na dietach niskowęglowodanowych. Autor artykułów oraz wykładów związanych ze zdrowiem człowieka.
Absolwent I stopnia studiów na kierunku dietetyka. Od najmłodszych lat nie był fanem podążania utartymi ścieżkami oraz działania wedle schematów. Toteż jego zainteresowania, już w trakcie studiów, zaczęły znacznie odbiegać od wyznaczonego kierunku nauczania. Diety niskowęglowodanowe oraz dieta ketogeniczna, które na studiach pomijano niemal całkowicie, wzbudziły w nim wielkie zainteresowanie, które trwa do dzisiaj.
Specjalista kojarzony z dietą ketogeniczną, mający na swoim koncie współpracę z wieloma trudnymi przypadkami zdrowotnymi jak i sportowcami. W swojej pracy stawia na współpracę z podopiecznymi i optymalizowanie metod działania pod ich potrzeby. Jednocześnie uważa, iż żywienie jest zaledwie częścią zdrowego stylu życia. Stąd też duży nacisk w pracy z ludźmi kładzie również na aspekty środowiskowe.
3 komentarze do “Orientalny makaron ryżowy ze szparagami – pyszny i łatwy przepis na azjatyckie danie!”
Czy makaron ryżowy można jeść na diecie keto, ziemniaki z jogurtem oraz ogórek zielony
Cześć! 🙂 Makaron ryżowy oraz ziemniaki są zbyt wysokowęglowodanowe aby udało się je uwzględnić w diecie ketogenicznej. Można je jednak wprowadzić do diety low carb. Ogórek na diecie keto jak najbardziej może być dodawany do sałatek itp.
Jako alternatywę dla makaronu ryżowego zaproponowanego w daniu, można wykorzystać makaron konjac – aby pozbyć się jego charakterystycznego posmaku, trzeba porządnie opłukać go pod bieżącą wodą 🙂
Czy makaron konjac można wcześniej przygotować z sosem i wsiąść do pracy, czy musi być bezpośrednio przed spożyciem robiony?