Dawno nie opublikowałam dla Was żadnego wpisu – wakacje, praca nad e-bookami dotyczącymi żywienia dzieci i młodzieży kompletnie mnie pochłonęły. Na szczęście przepisy, pojawiały się systematycznie, więc mam nadzieję, że w pewien sposób się zrehabilitowałam :).
Dla niektórych “zdrowa dieta” wiąże się ze staniem w kuchni, jedzeniem sałaty, monotonią itp. Wprowadzając zmiany w swoim żywieniu, niezwykle kluczowe jest podejście – nie traktujcie tego jako diety (czy redukcyjnej czy leczniczej), tylko jako zmianę swoich dotychczasowych przyzwyczajeń – to właśnie klucz do sukcesu.
W tej serii wpisów, postaram się Wam pokazać, jak można ułatwić sobie przestrzeganie nowych założeń żywieniowych. Mówiąc wprost – prześledzimy dobrej jakości, sklepowe gotowce!
ROZPOZNAJ DOBRY PRODUKT
Jest to prostsze, niż może się to na początku wydawać. Owszem, należy czytać etykiety, ale bez zbędnej i wnikliwej analizy. Dobry, sklepowy gotowiec powinien mieć w składzie tylko te składniki, które wykorzystalibyście w domu. Inna metoda, dopiero zaczynająca się pojawiać na naszym rynku spożywczym, to czytanie znakowań Nutri-Score.
O wyborach odpowiednich produktów spożywczych pisałam Wam nieraz przy publikowanych przepisach, ale znajdziecie również wskazówki w tych wpisach:
- Co zamiast mięsa? – keto zamienniki białkowe (cz. I – bezmleczne)
- Co zamiast mięsa? – keto zamienniki białkowe (cz. II – nabiał)
- Czy wiesz jak robić zakupy na ketozie? – Ryby
Produkty wybrane w powyższych artykułach, są skierowane na dietę ketogeniczną, jednak spokojnie tymi zasadami mogą się kierować osoby na wszystkich rodzajach diet – jakość produktów zawsze jest na pierwszym miejscu.
"Najlepsze KETO produkty w Twojej kuchni"
Zapisz się do newslettera i odbierz darmowe nagranie webinaru.
PRODUKTY DLA ZABIEGANYCH
Najkorzystniej jest przygotowywać różnego rodzaju pasty kanapkowe, zupy, sosy czy inne dania samodzielnie. Niestety, większość z nas jest przepracowana i najzwyczajniej nie ma fizycznej możliwości gotowania wszystkiego samodzielnie. Sama również korzystam z różnych gotowców – na szczęście w sklepach jest już coraz więcej, zdrowych i godnych polecenia produktów spożywczych, które możemy ze spokojnym sumieniem wykorzystać w swojej codziennej diecie.
Pasty kanapkowe
Pasty kanapkowe są świetną alternatywą do pieczywa – są w małych słoiczkach, można wybierać różne smaki, na bazie warzyw czy nasion roślin strączkowych. Wybór jest na prawdę spory. Zwracaj uwagę na SKŁAD! Kupne produkty, powinny być przygotowane z takich samych składników, jakie byście użyli samodzielnie, w domu. Cena 1 słoiczka może na początku się wydać dość wysoka, jednak pasty są bardzo wydajne i na prawdę starczają na sporą ilość kanapek. Polecam szukać promocji – kup 2 zapłać mniej itp.
- MyBest Veggie (dostępne np.: w Lidlu)
- Bio
- Klasyczne
- Smaki świata
- Wawrzyniec (dostępne np.: w Lidlu, Rossmannie, Auchan)
- Wa:Żywo (dostępne w Rossmannie)
- Naturavena (dostępne np. w.: E.Leclerc, Spar)
- Vega Up (dostępne np.: w Auchan, Carrefour, E.Leclerc
- Helcom (dostępne np.: w Biedronce)
- GoVege (dostępne w Biedronce)
Zupy klasyczne i zupy krem
Przyznam się szczerze, że nie raz korzystałam z takich obiadowych rozwiązań. Szybkie, smaczne i zdrowe – czego chcieć więcej? Zawsze mam w lodówce 1 lub 2 opakowania “na czarną godzinę”. Polecam korzystać z promocji np.: 2+1 gratis itp. – wówczas ok. 500 ml zupy możemy kupić za nieco ponad 3 zł.
Moim faworytem jest zdecydowanie zupa krem z dyni Chef Select, czasem wykorzystuję ją również jako bazę do sosów czy gulaszu 🙂 .
- Zupy z Naszej Kuchni ze świeżymi warzywami (dostępne w Biedronce)
- Krem
- Klasyczne
- Pan Pomidor (dostępne np. w: Lidlu, Cerrefour, Auchan, Biedronce)
- Krem
- Tradycyjne
- Zupy Świata
- Chef Select (dostępne w Lidlu)
- Krem
- Tradycyjne
- Zupy Świata
- Marwit Zupy Krem (dostępne np. w: Carrefour, Frisco)
- Homemade Zupy Krem (dostępne np. w: Frisco)
- Zupy Babci Zosi (dostępne np. w: Lidlu, Carrefour, Auchan)
WSKAZÓWKA: gotowe zupy krem przeważnie są bardzo niskokaloryczne, warto je wzbogacić nasionami, orzechami, pestkami dyni lub zjeść z pieczywem pełnoziarnistym
Drugie Dania
Jeżeli macie jednak ochotę na konkretniejszy posiłek możecie również korzystać z gotowych, drugich dań z czystym składem. Zjesz je samodzielnie albo uzupełnisz o dodatek np. ryżu – wszystko zależy od Waszych preferencji, zapotrzebowania kalorycznego czy wielkości “głoda” 😉 .
- Go Vege (dostępne w Biedronce)
- Kaszotto
- Quinotto
- Pan Pomidor (dostępne np. w: Lidlu, Carrefour, Auchan, Biedronce)
- Kaszotto
- Quinotto
- Dania Świata
- Kaszetka Bonduelle (dostępne np. w: Carrefour, Frisco, Lidlu)
- Homemade Makarony(dostępne np. w: Frisco)
- Dania Babci Zosi (dostępne np. w: Lidlu, Carrefour, Auchan)
- Makarony
- Kaszotto
- Risotto
- Placki Ziemniaczane
- Inna Bajka (dostępne np. w: Cerrefour, Frisco)
- Trendy Lunch (dostępne np. w: Biedronce, Lidlu, Carrefour, Frisco)
WSKAZÓWKI: osobiście najczęściej wybieram z dodatkiem quinoa (komosy ryżowej), na co dzień raczej nie przygotowuję dań z jej udziałem, więc z chęcią sięgam po dania z nią w składzie – zawsze wprowadza to pewne urozmaicenie do diety 🙂
Sprawdź nasz kalkulator kilokalorii, który pomoże wybrać Ci obliczyć Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne!
PODSUMOWANIE
Tym razem wzięliśmy pod lupę 3 grupy sklepowych “gotowców” – pasty kanapkowe, zupy oraz drugie dania. Jest więc co testować, przez najbliższy miesiąc! Czekam na Wasze opinie i recenzje. W grudniu, przygotuję dla Was kolejne, sklepowe cuda, które ułatwią Wam przestrzeganie prawidłowych nawyków żywieniowych, nawet gdy potrzebujesz “fast food” 😉 .
Podobają Wam się takie wpisy? Dajcie koniecznie znać, czy będziecie zainteresowani kolejnymi częściami, tego cyklu tematycznego.
A może interesują Was sklepowe “gotowce” z konkretnej grupy produktów? Czekam na Wasze propozycje!
Zapraszam Was do śledzenia mojego konta na instagramie: @dobrowolska.dietetyk – znajdziecie tam propozycje różnych produktów spożywczych, z dobrym składem, a także prostych i szybkich przepisów.